Yandex Reklamları

Yandex özellikle ülkemizde yaptığı çalışmalar ile önemli bir kullanıcı kitlesine erişmiştir. Yandex Browser ve Yandex arama motoru kullanımının artması ile Yandex SEO’da Google arama motoru optimizasyonu ile birlikte önemsenmesi gereken konulardan biri haline gelmiştir. İnternet kullanıcılarının bir kısmı Yandex arama motoruna giriş yaparak arama yapmakta, bir kısmı ise bir çok program ile kullanıcıların bilgisayarlarına yüklenen Yandex Toolbar, Yandex Browser platformlarını kullanmaktadır.

Yandex arama motoru Google’dan bağımsız çalışmakta ve kendine has bazı algoritmaları da içermektedir. Web Adresim SEO çalışmaları sırasında Google dışında diğer arama motorlarının beklentilerine de cevap verir. SEO çalışması yaparken Google dışında, Yandex, Bing vb. diğer arama motorlarına da kayıtlarınız yapılır ve bu arama motorlarında da üst sıralarda yer almanızı hedefler.

Gerçekleştirilen SEO çalışmaları sayesinde web siteniz yalnızca Google arama motorunda yükselmekle kalmaz, Yandex arama motoru üzerinde yapılan organik arama sonuçlarında da üst sıralarda yer almaya başlarsınız. Diğer arama motorlarında olduğu gibi Yandex arama motorunda da SEO çalışmalarının karşılığını almak için çalışmaların kesintisiz ve uzun soluklu sürmesi çok önemlidir. Google arama motorunun yanında, Yandex arama motoru üzerinde yapılan organik aramalarda üst sıralarda yer almak istiyorsanız siz de Web Adresim’den destek alabilirsiniz.

Yandex Direct

Reklam alanlarında yayınlanan reklamların güvenliğine büyük özen gösteren Yandex.Direct’te yanlış/sahte/kötü niyetli tıklamalara karşı gerekli derecede koruma sağlamak için hem otomatik, hem manuel filtreleme yöntemlerinin kullanıldığı çok basamaklı bir teknolojiye sahiptir.

Sözcük Seçimi

Yandex Direct Sözcük Seçimi'nin yardımıyla reklam gösterimi için anahtar sözcük gruplarını daha kolay belirleyin

Büyük Kampanyalar

Artık daha büyük bütçeli kampanyaları Direct Commander ile daha
hızlı yönetebilirsiniz.

Bütçe Tahmini

Yaklaşık gösterim maliyetini ölçmek için Yandex Direct Bütçe tahmini aracı ile hesaplayın.

Sonuçları Görme

Kampanyalardaki reklamın etkililiğini Yandex.Metrica aracılığıyla istediğiniz tarih aralığında ölçün.