YouTube Reklamları

Youtube dünyanın en büyük video izleme platformu olduğu gibi aslında dünyanın en büyük televizyon kanalıdır. Öyle ki herkese bu televizyon kanalında kendi programını yapma şansı sunuyor. Bu programlara reklamlar alarak da herkesin kazanmasını sağlıyor.

Youtube’da reklam vermek ise çok kolay olduğu kadar çok da ucuzdur. Özellikle marka bilinirliğini arttırma amacı olan markalar için Youtube en iyi mecradır. Tabi hangi mecrada reklam verirseniz verin avantajdan bahsedebilmek için reklamınızın da dikkat çekici olup olmadığına bakmak gerekir.

Atlanabilir Yayın
İçi Reklamlar

Reklamınızı YouTube’daki videolardan hemen önce gösterebilirsiniz. Görüntülü Reklam Ağı’nda göstermek istediğiniz video içeriğiniz varsa yine bu reklam seçeneğini kullanabilirsiniz.

Atlanamayan Yayın
İçi Reklamlar

Bir mesajınız mı var? Atlanamayan yayın içi reklamlar size göre! Müşterilerinize vermek istediğiniz tüm mesajı tek bir videoda verebilirsiniz.

Video
Discovery Reklamlar

Keşfedilmek ister misiniz? Cevabınız evetse bu reklam modeli tam size göre. Reklamlarınız Youtube ana sayfasında yan alanda veya mobil cihazlarda Youtube ana sayfasında gösterilebilir.

Bu reklam türünde reklamınız videonuzun küçük tanırım resmi ile birlikte birkaç cümleden oluşur. Reklamın görünümü reklamın çıktığı alana göre değişiklik gösterebilir. Video Discovery reklamları kullanıcıları reklamınızı tıklamaya davet eder. Sonrasında videonuz Youtube izleme sayfasında oynatılır ve izlenir.

Bumper
Reklamlar

Bumper reklamlar, Marka farkındalığı ve bilinirliğini arttırmak için idealdir.

Hedef kitlenize kısa ve akılda kalıcı bir mesaj vermek istediğinizde bu reklam kampanyasını kullanabilirsiniz.

Bumper video reklamları 6 saniye veya daha kısa sürer. Bu reklamlar bir videodan önce, video sırasında ya da video bitiminde gösterilir.. İzleyicilerin reklamı atlama seçeneği yoktur.

Musthead
Reklamlar

Masthead reklamlar; hem mobil cihazlar hem bilgisayarlar hem de TV ekranlarında Youtube ana sayfasında en üst alanda görülen reklamlardır. Masthead reklamlar yalnızca Google satış temsilcisi aracılığıyla rezervasyon esaslı olarak kullanılabilir.

Bu reklam türü yeni bir ürün, hizmet veya lansmanı duyurma için yada çok kısa sürede geniş bir kitleye erişmek için kullanabilirsiniz.